Yanan Fabrikayı Böyle İzlediler

Yanan Fabrikayı Böyle İzlediler

Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki tekstil fabrikasında çıkan ve yaklaşık 5 saat sonunda kontrol altına alınan yangına 53 araç 130 personelle müdahale edildiği kaydedilirken, müdahale esnasında fabrika içerisinde bulunan oksijen tüplerinde aşırı ısıdan dolayı patlama sonrasında ise parlamalar da yaşandığı öğrenildi.

Pamukkale ilçesi Korucak mahallesinde bir tekstil fabrikasında gece saat 03.30 sularında henüz belirlenmeyen bir nedenden ötürü yangın çıktı. Yangının hemen ardından bölgeye gelen Denizli Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler müdahale etti.

Ekipler yangına su ve köpük ile müdahale etti. Yaklaşık 5 saatlik müdahale sonrası kontrol altına alınan yangın sonrası yaklaşık 5 bin metrekare alan üzerinde kurulu 3 katlı fabrika yanarak kullanılamaz hale geldi.. Yaklaşık 300 kişinin çalıştığı fabrikada soğutma çalışmaları devam ediyor.

“Sanayi tüplerinin parlaması patlaması yeniden alevlenmeye neden oldu” Olayın ardından bir açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlu, yangına 53 tane aracımız ve 130 civarında personelle müdahale edildiğini kaydetti.

Gökoğlu, “Bu yangının olduğu bölge dünyaca ünlü Pamukkale yolu üzerindeki ünlü bir firmaya ait. Tabi turizme hitap eden bir yer burası. Hem üretim alanı hem de satış alanı. Gece üç civarlarında burada bir yangın çıkıyor, kapalı alan çok büyük.


Haber'in Kaynağı